Wow, nu kommer första testet av att ha två tävlingshundar! Vi ska tävla i Karlskoga och Minka ska tillfälligt ingå i vårt lag då Kaos inte är frisk än. Det blir alltså tre lopp med henne, tre lopp med Kaia i laget och så fyra lopp med Kaia på söndag när det är dubbel trea. Bara att hoppas på att Karlskogas rätt dåliga planer håller för den åskskur som tydligen ska komma i morgon eftermiddag… Jag följer vädret minituöst!
Igår hade jag kurs igen och nu är det bara två gånger kvar. Det som från början kändes ganska kaosartat är nu faktiskt ganska trevligt och de är väldigt duktiga! Men det tar mycket energi. Ikväll hoppas jag dock få lite input på energikontot när jag ska gå kurs med Minka för Lydia och Ida.
Samma som mig. I alla avseenden! Jag hoppas att regnet torkar bort under lördagens sol!
By: nifesojjosefin on 19 maj 2016
at 16:01
Oj, det låter som en riktig hel-helg! Stort lycka till!
Nära mina trakter, men tyvärr kan jag inte komma och titta den här gången heller. Nån gång ska jag. Skam den som ger sig!
By: Hund-lycka on 20 maj 2016
at 11:06